Przed kilku laty założyłem blog poświęcony głównie temu, co mnie najbardziej pasjonuje – historii. Wykorzystałem przy tym sporo ilustracji, które w większości sam wykonałem.

W trakcie tych prac zrodził się pomysł, by z zebranych materiałów stworzyć nowe projekty fotograficzne. Wyróżniam w nich trzy zakresy tematyczne. Jest to przestrzeń i historia, street art oraz krajobraz. Na tym blogu będę zamieszczać efekty moich poszukiwań. W 2017 roku opublikowałem fotoksiążkę o Rzymie w trzech odsłonach, o jednej z dzielnic Wrocławia, Nadodrzu oraz o podświdnickiej Krzyżowej, natomiast w 2018 roku o Bystrzycy Kłodzkiej. Nadal będę zamieszczać omówienia ciekawych publikacji, tak poświęconych fotografom, jak i analizie tego medium. Być może co jakiś czas podzielę się także moimi doświadczeniami w wykorzystaniu któregoś z programów do cyfrowej ciemni.

Fotografia jest dla mnie wspaniałym sposobem spędzania czasu wolnego, próbą połączenia mojej pasji jako historyka z entuzjazmem dla nowych mediów. Teksty na blogu będę zamieszczać raz w tygodniu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany moimi zdjęciami, proszę o kontakt.

Zdjęcia opublikowane na tym blogu są moją własnością, jakiekolwiek wykorzystanie wymaga mojej wcześniejszej zgody.