Berlin-Poczdam. Kilka uwag

Berlin

Przez ostatni tydzień byłem w Berlinie z grupą studentów i doktorantów IH UWr (niestrudzenie wspierał mnie w prowadzeniu grupy mój kolega, prof. Przemysław Wiszewski). Zaplanowałem wiele spotkań. Zwiedzaliśmy instytucje państwowe, fundacje, muzea. Prowadziliśmy bardzo ciekawe rozmowy.

Robienie zdjeć przy tej okazji nie jest sprawą łatwą czy oczywistą. Brak jest i czasu, i skupienia. Wprawdzie zabrałem ze sobą kilka aparatów (także analogowe), jednak większość z nich pozostała w torbie. Fotografowałem obiektywem stałoogniskowym 24mm. Poniżej zamieszczam wybrane zdjęcia.

Jak przystało na badaczy przeszłości, historia była stale obecna, czy to w Berlinie, czy Poczdamie. Duże wrażenie zrobiła na nas nowa wystawa w Gedenk- und Bildungsstätte Haus der Wannsee-Konferenz. Do wystawy dostępny jest katalog po polsku. Przygotowano także tom o powstaniu wystawy. Obie publikacje zakupiłem, z zainteresowaniem je przeczytam.

Ale nie tylko historia zdominowała nasze peregrynacje… Piękne ogrody pałaców w Poczdamie są zawsze wdzięcznym obiektem do fotografowania…

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe