Okolice Wyszek (listopad)

Wybór 12 najlepszych zdjęć mijającego roku jest dużym wyzwaniem. Przejrzałem dokładnie zakładki, dokonałem pierwszej selekcji. Ten rok, podobnie jak poprzedni, stał pod znakiem pandemii. Rzadko wyjeżdżałem zagranicę, wiele zdjęć zrobiłem w miejscu zamieszkania lub w najbliższej okolicy. Nie powinienem jednak narzekać z braku motywów. W tym roku było ich dużo, czasami fotografowałem te same miejsca / motywy w różnych porach dnia i roku, z filtrami lub bez, w użyciu miałem także obiektywy zmiennoogniskowe.

Pandemia

Na wybór miejsc / motywów do fotografowania rzutowała nadal pandemia. W czasie przeglądania zdjęć z ostatnich 12 miesięcy było to bardzo widoczne. Opuszczone ulice miast, przechodnie w maskach. Latem jakby zniknęły informacje o zagrożeniu pandemicznym, choć ono samo towarzyszy nam stale. Motywy z pierwszych miesięcy 2021 roku to przede wszystkim miejsce zamieszkania, najbliższa okolica. Dopiero od wakacji zaczęliśmy wyjeżdżać dalej. Odwiedziliśmy wtedy przyjaciół w Niemczech i we Włoszech. Oczywiście te wyjazdy stworzyły wiele okazji do robienia zdjeć. Ponadto postanowiłem wykorzystać okres lockdownu i przejrzeć sprzęt, stare miejsca / motywy z najbliższego otoczenia fotografować z pomocą filtrów i obiektywów zmiennoogniskowych.

12X12

Rok temu postanowiłem wybrać najlepsze zdjęcia ? jedno na każdy miesiąc. Było to nie lada wyzwanie. Podobnie było w tym roku. Mam przy tym nadzieję, że tegoroczny wybór jest bardziej zróżnicowany w porównaniu z poprzednim. Raz zainteresowała mnie struktura, innym razem kolor. Jeszcze innym mural, czy gra świateł. Na zdjęciach niewiele jest ludzi. Jest to związane nie tylko z pandemią, ale i z prawami autorskimi. Nie zawsze mam przy sobie odpowiedni druk na pozwolenie. W przyszłości będę musiał o to bardziej zadbać. W następnych tygodniach chcę wrócić do nagrywania kolejnych odcinków podcastu o historii Leiki. Nowych materiałów zebrałem pokaźną stertę, a stale pojawiają się kolejne. Ten mały aparat rzeczywiście ma w sobie coś niezwykłego ☺

Strona #blogifotografia w liczbach

Blog działa od maja 2017 roku.

W sumie opublikowałem 152 wpisy (w tym roku 24).

W tym roku liczba jednostkowych odwiedzających wyniosła (stan 28.12.2021) 11.399 (liczba wejść na stronę 161.362).

Przeważająca liczba odwiedzających pochodzi z Polski i tu ponownie zaskoczenie, na drugim miejscu jest Wielka Brytania (kolejność nie zmieniła się od 2020 r.), a na trzecim Niemcy.

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe