Mural na dworcu

Wrocław, Nadodrze

Wczoraj wybrałem się na dwa wrocławskie dworce kolejowe, nieczynny od dawna Świebodzki oraz Nadodrze, gdzie wprawdzie pociągi się zatrzymują, ale sam budynek dworca jest zamknięty i czeka na remont i nowa funkcję (w planie mam jeszcze dworzec na Brochowie). Nie był to przypadek. Realizuję mały projekt, więcej o nim napiszę po wizycie na ostatnim dworcu.

W czasie eksploracji peronów dworca Nadodrze zwróciłem uwagę na mural w przejściu na Pl. Powstańców Wielkopolskich. Spodobał mi się. Autor / autorzy oddali trafnie charakter miejsca. Jegomość z walizką przypomniał mi liczne podróże pociągiem sprzed lat. Nie zawsze udawało się zdążyć na pociąg, nie zawsze było w nim wolne miejsce. Siedzenie na walizce i czekanie na następny pociąg nie było niczym nadzwyczajnym.

Miejmy nadzieje, że mural nie zostanie zniszczony sprayem i będzie jeszcze długo towarzyszyć kolejnym podróżnym do i z Wrocławia.

Zdjęcia wykonałem Leiką Q2 (28mm).

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe