Spowolnienie…

Okolice Jelcza-Laskowic
Okolice Jelcza-Laskowic

W ostatnich dniach coraz częściej przychodzi mi do głowy określenie „spowolnienie”. Od ponad dwóch tygodni jedne wydarzenia gonią drugie. Nie można oderwać się od ekranu, myśli coraz czarniejsze. Za oknem powoli robi się jednak ciepło, nadchodzi kolejna wiosna. By nie poddać się presji wydarzeń, trzeba trochę spowolnić, przewietrzyć głowę i umysł.

Fotografia w tym bardzo pomaga. Wystarczy przejść się po najbliższej okolicy, motywów do zdjęć nie brakuje. Kolory, cienie, kształty… Przyroda, która właśnie teraz budzi się jak co roku do życia, tworzy przeciekawe konstelacje. 

Zabrałem dwa aparaty, jeden cyfrowy, drugi analogowy. Motywy ułożyłem parami. Nie są to może jakieś spektakularne zdjęcia, bardziej chodziło mi o zarejstrowanie wrażenia chwili, oddanie atmosfery miejsca.

Może za jakiś czas warto będzie powrócić do tych samych miejsc, pokazać zmiany, które wniesie w nie wiosna. Zielony, młodziutki liść to zawsze symbol nadziei, nawet w beznadziei. Więc teraz znów mogę wrócić do biurka i kontynuować pracę…

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe