Sudecki Festiwal Historyczny

Sudecki Festiwal Historyczny w Chełmsku Śląskim

Uczestniczyłem dziś w ciekawej imprezie: Sudeckim Festiwalu Historycznym. Odbył się po raz pierwszy w Chełmsku Śląskim k. Lubawki. Zgromadził pasjonatów historii, wydawców, rekonstruktorów, animatorów kultury, ludzi ciekawych przeszłości w różnych jej przejawach. Organizator, Krzysztof Wojtas z SudetyPro zaprosił także historyków piszących o tych okolicach.

Przez cały dzień można było wysłuchać wykładów o różnych aspektach historii regionu, poznać warsztat badawczy regionalisty, tematy pasjonujące i niezwykłe, którymi zajmują się miejscowi odkrywcy historii. W festiwalu wzięli także udział przedstawiciele różnych organizacji turystycznych i miejscowych samorządów.

Z przyjemnością przyglądałem się entuzjazmowi zebranych, ich dociekliwości, a przede wszystkim chęci rozmowy i wymiany. Niestety, pogoda postanowiła przypomnieć o zbliżającej się jesieni. Wprawdzie było dość ciepło, ale ciężkie chmury groziły deszczem. Nie wpływało to jednak na atmosferę.

Festiwal był świetnie zorganizowany, a kto zmarzł, mógł rozgrzać się przy kawie i domowym cieście. O szczegółach imprezy można dowiedzieć się ze strony internetowej. Historycy z UWr, prof. prof. Małgorzata Ruchniewicz i Przemysław Wiszewski wygłosili swe prelekcje na … plebanii (piękne pomieszczenie).

Zdjęcia zrobiłem obiektywem stałoogniskowym 35mm (miałem ze sobą także aparat analogowy, zdjęcia zamieszczę po wywołaniu).

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe