Remont mostów ukończony

Mosty Pomorskie oddano do użytku już jakiś czas temu. Nie miałem jednak okazji ich zwiedzić. Wprawdzie z pracy mam kilka kroków, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. W końcu zebrałem się i poszedłem podziwiać efekty renowacji (o moście pisałem już kilka miesięcy temu).

Muszę przyznać, że zrobiły na mnie duże wrażenie. Pięknie wykończone balustrady, nowe stylowe latarnie. Teraz mosty wydały mi się bardziej przestronne, szersze. Odnowiono kamieniarkę, zachowano pierwotne napisy. Widok na Uniwersytet nie jest już niczym zakłócony (przez lata ogromna rura uniemożliwiała zrobienie ładnych zdjęć). Tym razem na zdjęciach chciałem oddać przestrzeń i architekturę mostu.

Przepięknie się komponuje z okolicznymi budynkami, także Gmachem Głównym Uniwersytetu.

Wrocław

A może, niech mi będzie wolno trochę pomarzyć, doczekamy się remontu Mostu Uniwersyteckiego? Jedna z centralnych przepraw Śródmieścia przecież na to zasługuje. Zwłaszcza że wiedzie do wspaniałego barokowego obiektu.

Zdjęcia zrobiłem obiektywem stałoogniskowym 24mm z f:5,6. Edycję zdjeć ograniczyłem do minimum.

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe