Montowanie tablicy. Fotoreportaż z Piekar

Piekary

Członkowie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Zwiadowców Historii zaprosili mnie na niezwykłe wydarzenie. W miejscu niemieckiego protestanckiego cmentarza w Piekarach k. Jelcza-Laskowic postanowili umieścić tablicę informacyjną. Nie jest to pierwsze działanie komemoratywne Stowarzyszenia (więcej o jego pracy napisałem w innymi miejscu).

Brałem udział, a raczej obserwowałem (sprawni fachowcy nie potrzebowali mojej pomocy…) montowanie tablicy. Była sobota rano, pogoda dopisała. Po cmentarzu nie ma niemal śladu (nagrobki usunięto w latach 70. XX wieku). Zostały tylko piękne rozłożyste drzewa, które wyznaczają jego obszar. Dawały one cień pracującym.

W kilka chwil członkowie Stowarzyszenia uporali się z zadaniem. Fachowy sprzęt, szybko schnący beton i silne ręce zrobiły swoje. Tablica stanęła na skraju dawnej nekropolii, w pobliży szosy.

W pracach uczestniczył także sołtys Piekar i kilka osób zainteresowanych tymi działaniami. Pomysłem upamiętnienia i realizacją zainteresowały się lokalne media, które przygotowały obszerne relacje.

Zdjęcia wykonałem obiektywem stałoogniskowym 35mm. Fotografowałem z otwartą przysłoną.

Newsletter

Zamawiając Newsletter, akceptujesz zasady opisane w Polityce prywatności. Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili.

* Pole obowiązkowe